Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Lekcje o Mazowszu

logo mazowszeSamorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w konkursie “Lekcje o Mazowszu”. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariuszy zajęć z zakresu edukacji regionalnej  promujących Mazowsze jako region prężny i nowoczesny, czerpiący inspiracje do rozwoju z przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa.

 

Do udziału w konkursie zapraszamy nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół. Konkurs jest również otwarty dla innych osób związanych z oświatą i kulturą Mazowsza.

Oczekujemy na różnorodne ujęcia problematyki konkursowej w perspektywie geograficznej, historycznej, antropologicznej, urbanistyczno-architektonicznej, ekologicznej, ekonomicznej, psychologicznej, socjologicznej. Ważne, by przygotowane materiały zawierały prezentację treści w wymiarze całego województwa.

Wybrane scenariusze zostaną opublikowane w pakietach edukacyjnych, które otrzymają wszystkie mazowieckie szkoły i biblioteki, a autorzy najciekawszych zostaną nagrodzeni.

Przed przystąpieniem do pracy nad scenariuszem polecamy lekturę książki „Mazowsze” autorstwa J. Choińskiej–Miki, M. Kuleszy, K. Miki i W. Morawskiego wydanej w 2011 roku na zlecenie Samorządu
Województwa Mazowieckiego. Publikacja zawiera informacje, które mogą stanowić kanwę do scenariuszy. Wydanie to jest dostępne pod adresem https://www.mazovia.pl/wydawnictwa/podrecznik-mazowsze/.

Termin nadsyłania prac upływa 28 lutego 2017 roku. Szczegóły na temat Konkursu znajdują się w Regulaminie.

Załączniki:
Regulamin Konkursu „Lekcje o Mazowszu”
Załącznik nr 1 – Oświadczenie w sprawie ochrony danych osobowych
Załącznik nr 2 – Formularz zgłoszenia
Załącznik nr 3 – Scenariusz zajęć edukacyjnych

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz